Netloop.pl

Kłopoty związane z kupnem domeny

Najwięcej problemów z domeną nastręcza chyba jej wymyślenie. Założenie i utrzymanie domeny internetowej jest przy tym pestką. Miliony nazw domen już dawno jest zarejestrowanych. Coraz trudniej wybrać taką, która najlepiej opisywałaby charakter strony. W każdym bądź razie kupna domeny możemy dokonać za pośrednictwem internetu. Kupno domeny to zwykle wydatek oscylujący na poziomie 100 zł. Ceny oczywiście różnią się w zależności od miejsca, w którym chcemy kupić konkretną domenę. Najlepiej wyboru domeny dokonać na podstawie porównania poszczególnych ofert. Zwykle za kupno domeny rozliczamy się raz w roku. Jeśli nie znaleźliśmy domeny najlepiej oddającej charakter naszej działalności to wcale nie musimy się poddawać. Wytworzył się bowiem zupełnie nowy rynek. Za jego pomocą możemy wejść w posiadanie domen naprawdę atrakcyjnych. Inni właściciele domen decydują się bowiem na ich odsprzedaż. Przy kupnie domeny pamiętajmy oczywiście o jej nadrzędnym zadaniu. Jest nim mianowicie przyciągnięcie jak największą ilość internautów na stronę www.

Domena jest oczywiście pierwszym kontaktem klienta z naszą firmą. Jeżeli nazwa naszej strony internetowej będzie brzmiała interesujące i co najważniejsze – będzie wpadać w ucho, to zyskamy zainteresowanie wśród internautów. Natomiast jeżeli przekombinujemy i wybierzemy jakąś przewrotną nazwę, dodatkowo w języku obcym, to miejmy na uwadze, że osoby, które języków obcych nie znają, z pewnością nazwy tej nie zapamiętają, a co za tym idzie – na pewno do nas nie wrócą.
Nazwa domeny powinna być przede wszystkim zrozumiała dla wszystkich i dobrze słyszalna. Po wymyśleniu nazwy dla naszej domeny warto zadzwonić do kogoś znajomego i poprosić go o zapisanie adresu naszej strony. Jeżeli osoba do której zadzwonimy będzie dopytywać się „jak to brzmi?”, „jak to zapisać?”, „jaką literą?” - to oznaczać będzie to tylko jedno – nazwa nie będzie dobrze prosperować na rynku. Przy okazji domeny warto także skorzystać z dodatkowego rozszerzenia – mianowicie domeny regionalnej.