Netloop.pl

Druk offsetowy w Poznaniu

druk offsetowyNajbardziej wiodącą techniką druku jest druk offsetowy Poznań. Pomimo tego iż jego początki, z czego zdaje sobie sprawę tylko garstka ludzi, sięgają aż końca XVIII wieku! Początek litografii która w późniejszym czasie okazała się matką typografii a zarazem druku offsetowego dał niemiecki wynalazca Alois Senefelder. Który przypadkiem stosując mieszankę sadzy z mydłem i woskiem odkrył, że miejsca nią pokryte nie przepuszczają wody. Po dziś dzień metoda ta poniekąd wykorzystywana jest w druku offsetowym (wodnym), bowiem polega on na tym iż tylko pożądana część arkusza na której ma znajdować się nadruk pokrywana jest farbą hydrofobową a reszta to warstwa hydrofilowa która zostaje zwilżana wodą. Oczywiście wraz z postępem techniki sposoby wykonywania druku offsetowego uległy zmianom. Już nie ogranicza się ona do przenoszenia z płaskiej formy na podłoże drukowane, współczesna technologia umożliwia już wykonywanie druków offsetowych bezpośrednio z komputera. Jednakże korzenie wykorzystywanej powszechnie metody tego druku są bardzo głębokie i jak każde odkrycie banalnie proste, oczywiste i dokonane przypadkiem.
Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, jaką metodą wydruku wybrać – popularną cyfrową, czy wciąż mniej wykorzystywaną, czyli offsetową? Wszystko to kwestia czasu więc jeżeli zależy nam na szybkiej i sprawnej usłudze, to wybierzmy druk cyfrowy, natomiast jeżeli nasze zlecenie opierać się ma na wydruku wielostronnicowych egzemplarzy, np. katalogów, warto skorzystać z druku offsetowego.
Druk cyfrowy zdecydowanie bardziej nadaje się do „codziennego” użytku. Druk cyfrowa pozwala nam na wykonanie pojedynczych próbek danego materiału. Co więcej  - jeżeli potrzebujemy wydrukować np. zaproszenia, w łatwy sposób zmienić możemy adresatów.
Druk offsetowy sprawdza się w sytuacjach, kiedy planujemy sprzedaż wielu materiałów. Warto zaznaczyć, że offset jest o wiele droższy od tradycyjnego druku cyfrowego, a także przygotowanie do druku trwa nieco dłużej. Zatem do nas należy decyzja, przede wszystkim w kwestii finansowej, czy poniesiony koszt wydruku offsetowego będzie dla nas zwrotnym.