Netloop.pl

Co kupujemy przed wyjazdem na wakacje?

Kiedy nadchodzą gorące dni, jedyne o czym myślimy to – dokąd w tym wybrać się na wakacje… Są wśród nas osoby, które tradycyjnie co rok udają się w to samo miejsce – jest ich jednak garstka, większość z nas z roku na rok podejmuje coraz bardziej śmiało swoje decyzje i wybiera się w najodleglejsza zakątki.
Nim jednak wakacje i błogi relaks, czekają nas zakupy. Nim przejdziemy do zrobienia listy produktów, które będą nam niezbędne w trakcie wakacji, wydaje nam się, że wiele nie będzie nam trzeba. W zasadzie krem z filtrem powinien załatwić sprawę, ale niestety – nie ma tak łatwo.
Nasze zakupy uzależnione będą w głównej mierze od tego, w jakie miejsce się wybieramy i w jaki sposób mamy zamiar spędzić czas – aktywnie, czy biernie.
Jak pokazują badania, niezmiennie od kilku lat najwięcej czasu poświęcamy na zakup odzieży i strojów kąpielowych. Wygoda i dobry fason, a także doskonałe samopoczucie zrzucają na drugi plan cenę. Pomimo tego, że nasza szafa z pewnością ugina się od nadmiaru ubrań – wybierając się na wakacje musimy dokupić kilka 'niezbędnych' rzeczy. Panowie nie pogardzą kupnem nowych koszulek i krótkich spodenek, panie z kolei mają nieograniczone pole do popisu, bo w zasadzie każda błahostka będzie dla nich ważna i oczywiście konieczna do zabrania.
Istotnym zakupem na wakacje są również buty – największą popularnością cieszą się sandałki i japonki, ewentualnie cienkie, wygodne buty w stylu trampek. Nierzadko decydujemy się również na zakup butów do kąpieli – jeżeli wybieramy się na wakacje, gdzie plaże są kamieniste, takie buty są naprawdę przydatne.
Oczywiście w coś musimy zapakować swój cały asortyment więc sklepy z torbami i walizkami również przeżywają oblężenie. I tutaj w przeciwieństwie do zakupy odzieży i kosmetyków – decyduje cena, oczywiście jak najniższa. Z racji tego, że nie torba, a jej wnętrze ma znaczenie, sądzę, że większość z nas spakowałaby się do torby za 20 złotych zakupionej gdzieś na pobliskim targu.
I oczywiście to, co najważniejsze dla kobiet, czyli kosmetyki… Pomimo tego, że w wakacje żadna z nas nie myśli o godzinnym stylizowaniem się przed lustrem – przydałoby się jakoś w miarę prezentować. Zatem wodoodporne kosmetyki, zwłaszcza tusz do rzęs, są najbardziej pożądanym kosmetykiem. Przed wyjazdem udajemy się też na trwały manicure, często zmieniamy też fryzurę, aby włosy ładnie się układały i nie wymagały dużo pracy.
Zatem wakacje i odpoczynek poprzedzone są bieganiną po sklepach, ale efekt końcowy jest opłacalny!