Netloop.pl

Co dają turbosprężarki

    Ile energii można się spodziewać , aby uzyskać poprzez dodanie turbosprężarki ?


sprezarka    Turbo , to tylko o najbardziej efektywnych wkręcane wzmacniacze mocy dostępne . Prawidłowo zainstalowany silnik turbo na zdrowej sportowej w typowym kompaktowym pojazdem doda 60 do 80 KM , z odpowiednim wzrostem momentu obrotowego . Większość zysków przyjdzie dość wysoka w zespole RPM , więc być może trzeba zmodyfikować przesunięcie nawyków jazdy i trochę w celu jak najlepszego wykorzystania tej nowej władzy.

    Należy zrobić wszystko, aby przygotować silnik do zestawu turbo ?


    To naprawdę zależy od tego , jak wiele impuls planujesz uruchomić. Dla większości streetable jednostek turbodoładowanych ,najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby przygotować silnik jest mieć to dokładnie sprawdzane przez wykwalifikowanego technika . Ponieważsilnik turbo podkreśla, bardziej niż zwykle , to jest ważne , że silnik , armatura oraz system chłodzenia są w dobrym stanie zdrowia , zanim został on zainstalowany . Mieć technika uruchomić test kompresor klimatyzacji do upewnij się, że pierścienie , uszczelki i uszczelki są prawidłowo. Jeśli plany obejmują prowadzenie bardzo wysoki poziom pobudzenia , trzeba nowe wewnętrzne silnika i ulepszony układ paliwowy.

   

Jakie są długoterminowe względy dodanie zestawu turbo ?


    Życie z turbo jes tdużo zabawy , ale jest kilka ważnych rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę . Należy uznać, że silnik generuje większą moc poprzez spalanie dodatkowego paliwa , więc można się spodziewać , aby spędzić nieco więcej czasu na pompie . Konieczne jest również , aby używać benzyny premium w celu zapobieżenia pingowanie lub predetonacyjnego . Ponadto , dodanie zestawu turbo zasadniczo zmienia charakterystykę strojenia silnika. Musisz mieć go utrzymać i dostrojony przez wykwalifikowanego technika . W zależności od konkretnego zastosowania , może chcesz uaktualnić do chłodziwa premii i syntetyczny olej silnikowy wysokiej jakości w celu ochrony silnika.